Шукаємо прийомну сім'ю!

Дата: 23.06.2021 08:44

Прийомна сім’я – це сім’я, яка взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Основна мета прийомної сім’ї – забезпечити сімейне виховання дітей, які за певних життєвих обставин позбавлені можливості виховуватися у своїй родині.

До прийомної сім’ї можуть бути влаштовані діти-сироти та діти, у яких є батьки, але вони з певних причин не в змозі їх виховувати: у зв’язку з хворобою, перебуванням у місцях позбавлення волі, на заробітках тощо. За сприятливих обставин, після повернення батьків діти також можуть повернутися в рідну сім’ю.

Найкращим середовищем для виховання дітей є рідна сім’я, але якщо її доводиться замінювати прийомною сім’єю, прийомні батьки мають бути достатньо підготовленими до складних процесів соціального становлення прийомних дітей.

Прийомні батьки в обов’язковому порядку потребують підготовки, орієнтованої на задоволення потреб та інтересів прийомних дітей, а не на розв’язання власних проблем.

Прийомні батьки у процесі підготовки розглядають необхідність збереження контактів з рідними батьками, розглядаючи їх як додаткову гарантію соціальної підтримки вихованця у подальшому житті.

Держава підтримує прийомну сім’ю. Прийомна дитина зберігає статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування і користується усіма відповідними пільгами.

Прийомні батьки отримують від держави щомісячні кошти на утримання дитини та грошове забезпечення як винагороду за виховання.

Розмір допомоги залежить від віку дитини. Місячна норма соціальних виплат на дітей складає 2,5 неоподаткованих прожиткових мінімуми визначених законодавством для даного віку, для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткових мінімуми.

Станом на 2021 рік щомісячна виплата на прийомних дітей від народження до 6 років складає 4447,5 грн, для дітей від 6 до 18 років - 5545 грн, на дитину з інвалідністю – 6226,5 грн та 7763 грн - відповідно.

Крім того, прийомні батьки отримують грошове забезпечення у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатної особи на кожну прийомну дитину, незалежно від розміру пенсії, аліментів, стипендії  чи державної допомоги на кожну прийомну дитину.

Для прикладу, розмір грошового забезпечення одному з прийомних батьків в сім’ї, де виховується четверо прийомних дітей, складає 8408 грн. на місяць.

Для прийомних батьків та передбачені і інші соціальні гарантії:

- відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

- додаткова відпустка працівникам, які мають дітей;

- оплата за газ, світло, воду – 30% (в деяких регіонах цифра може змінюватися за рішенням місцевої влади, але менше названої бути не може);

- прийомні діти безкоштовно харчуються в школі;

- за рішенням місцевої адміністрації прийомній сім'ї можуть виділити кошти на ремонт кімнати для дітей, придбання необхідних меблів;

- для дітей передбачено безкоштовний проїзд у міському транспорті (автобусах, трамваях, метро і т. д., крім таксі);

- прийомні діти можуть безкоштовно навчатися в школах додаткової освіти за обраним напрямом (музика, танці тощо), і так само відвідувати гуртки (крім комерційних);

- прийомним дітям виділяються безкоштовні путівки до таборів відпочинку і санаторії;

- якщо дітей в сім'ї троє і більше, включаючи рідних, то на пільги мають право всі діти, причому, додається можливість одержання безкоштовних ліків для дітей до 6 років;

- безкоштовно сім'ї надається можливість отримати ділянку землі під фермерське господарство, розширити його, якщо кількість дітей збільшиться, отримати кредити або позики для розвитку господарства на пільгових умовах, так само - для будівництва житла для сім'ї.

Всі пільги і виплати оформляються в органах соціального захисту прийомними батьками після того, як вони  підпишуть договір про створення прийомної сім'ї.

Тепер, коли Ви маєте уяву про прийомну сім’ю, будь ласка, розкажіть про цю форму сімейного виховання вашим друзям і знайомим.

В разі бажання створити у своїй родині прийомну сім’ю звертайтеся до служби у справах дітей та сім’ї Дівичківської сільської ради за адресою: с. Дівички, вул. Гагаріна 10/1, тел. (044)299-96-45.