ІСТОРІЯ ЄРКІВЕЦЬКОГО «ЗОШ I-ІII СТУПЕНІВ –ДНЗ»

У 1863 p. відбулося відкриття в Єрковцях першої школи грамоти завдяки турботам панотця Іоана Романовича Богдановича. Вона розміщувалася на його квартирі. Учнів було 40 чоловік, за їх навчання бралася платня по 1 рублю за кожного учня. У 1886 році школу було перенесено до громадського дому в зв'язку зі збільшенням кількості дітей, охочих до навчання. З цього часу школа набула статусу церковнопарафіяльної. Тут працювало вже 3 вчителі.

3 1893 року відкрито також жіноче відділення церковнопарафіяльної школи, в якій навчалося 40 дівчаток. Вчителями працювали панотець Митрофан Яновський, його дружина Мотрона Яновська та Микита Опришко. В школі викладалися такі предмети як Закон Божий, церковний спів, церковнослов'янська грамота, історія по Вєтхому Завіту, російська граматика, правопис, виразне читання віршів, арифметика, географія, дівчатка навчались рукоділлю, а хлопці ремеслам.

У 1911 році в церковнопарафіянській школі навчалося 84 хлопчики та 22 дівчинки.

У 1888 році опікунська рада відкрила в селі Єрковцї ще й земську школу. Вартість навчання на той час була 3 рублі 38 копійок з одного учня.

У 1896 році у двох школах навчалось 120 хлопців. У 1913 році на 2822 душі дорослого населення   в селі припадало письменних 623 чоловіків та 133 жінки.

Після 1917 року. Нова влада ліквідувала церковнопарафіяльну школу, а земську перейменували на чотирикласну початкову школу У1927 році в ній навчалось 204 учні.

Держава взяла навчання на свій кошт. Вчителів було п'ятеро: Хомутова П.Ф., Тихонович O.K., Ждан ТІ., Богданович Л.Д., Герман Н.С.

У 1929 році на базі початкової школи була відкрита середня школа з семирічним  терміном навчання, а у 1938 році школа випустила свій перший 10 клас. В Єрковецькій школі навчались діти із сусідніх сіл: Мазінок, Дем'янець, Харківець, Ковалина, Дівичок, Стовп'яг, Гречаникьів, Сошникова. У1941 році для цих дітей було відкрито інтернат.

В період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 pp. школа не працювала взагалі. Одне з приміщень взагалі згоріло. 31945 року навчання було відновлено. В середині 60-х років XX століття почалося будівництво нового приміщення Єрковецької.

В середині 60-х років XX століття почалося будівництво нового приміщення Єрковецької школи. Вчителі та учні працювали на суботниках, допомагаючи будівельникам. У 1969 році відбулося урочисте відкриття нової школи. В ній навчалося близько 400 учнів. Вона функціонує і досі, розширюючи   і покращуючи свою матеріально-технічну базу, продовжуючи відігравати роль осередка освіти та культури села Єрковці. Нещодавно відзначали 40- річний ювілей Єрковецької школи.