«Пам'ять. Це не просто частина історії. Пам'ять – це наша совість, біль, наша гордість»

Дата: 14.05.2018 09:15

8 травня 2018 року в Дівичківському НВО пройшла урочиста лінійка до Дня пам'яті та примирення для учнів 1 – 11 класів з метою виховання почуття патріотизму, любові до Батьківщини та історії свого народу.

Учні 4-го та 10-го класу під керівництвом ЗДВР Сумченко О.М., вчителя історії Мацьовки Н.І. та вчителя початкової школи Герасько Л.Ф. розповіли усім присутнім про події Другої Світової війни минулого століття та про неоголошену війну та військові дії сьогодення на Сході України. Діти віддали данину пам’яті хвилиною мовчання  тим, хто загинув на фронтах цих війн, хто віддав життя, щоб український народ жив мирно та щасливо.

«Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.»

«Україно, молюся за тебе,
Як за матір гріховно-святу,
За блакить твого вічного неба
І за ниву твою золоту.

Україно, молюся за славу,
За твою непокору століть,
За столицю твою златоглаву,
Що по груди в тополях стоїть.

Україно, молюся за мову,
За божественну мову твою,
І за вроду твою калинову,
Від якої добрішим стаю.

Україно, молюся за пам'ять
Убієнних за волю синів
І за тих, що у душах запалять
Пломінь правди, щоб край заяснів.

Україно, лише в милосерді
Час єднання синів настає.
То нічого, що ми не безсмертні,
За безсмертя молюся твоє.

Отче наш, у Твоїм часоплині
Все минає - ридай, не ридай.
Прости, Боже, гріхи Україні
І надалі грішити не дай.
»