День Покрови Пресвятої Богородиці

Дата: 09.10.2018 11:12

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. Це свято вважається  одним із найбільш шанованих в Україні.

Зі святом Покрови співпадає святкування Дня Українського Козацтва. З давніх – давен Божа Матір вважається покровителькою усього Українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрови Богородиці з її іконою. І до речі , саме у цей день козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана і визначалися з подальшими військовими планами.

Козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни,що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

Перший потужний спалах відродження власної державності припав на Козацьку добу.

Друга спроба вибороти незалежність українського народу й держави здійснювалася у тяжкі 1917 – 1920 р.

Третя – уже в наш час – під час розпаду радянської імперії.

Четверта хвиля цього інтересу – сьогоднішння. Адже з 2015 року  14 жовтня є державним святом – Днем захисника України.

У Єрковецькій сільській бібліотеці організовано відкритий перегляд літератури на дану тему.

Тож, зі святом вас, шановні українці. Благополуччя кожній родині, миру та спокою нашій святій землі.

Ольга Шульга

Завідуюча сільською бібліотекою с. ЄрковціФото без опису