«Лялька-мотанка - давній родовий оберіг українців». Відвідайте виставку Аліни Рижової

Дата: 18.10.2018 10:29

«Лялька-мотанка - давній родовий оберіг українців»

Перші ляльки-мотанки з’явилися ще 5000 років  тому і поширеними були практично в кожній країні.

Назва походить від її способу виготовлення, тобто « мотати » . Цікаво,що для створення такої ляльки не можна було використовувати ножиці, голки, інші колючо-ріжучі предмети. Тканину рвали руками на маленькі клаптики, а потім змотували нитками.

Українська мотанка – це ошатно вдягнена та оригінально прикрашена лялька. Здавна у кожній родині вона виконувала роль оберега , була символом жіночності та мудрості.

У Єрковецькій сільській бібліотеці, у кімнаті, яка слугує « світлицею» , організовано виставку ляльок –мотанок, які виконала жителька села Рижова Аліна (25 років). Молода майстриня творчо підійшла до створення української іграшки, адже в цій справі важлива кожна дрібниця. Аліна передала лялькам  свій настрій, думки, тепло людських рук та енергію. Здавна вважали, що мотанка повинна приносити лише добро, тому що вона уособлює мудрість віків, є національним надбанням, з історії якого повинен бути знайомий кожен українець.

Тож запрошуємо вас відвідати сільську бібліотеку та насолодитися переглядом виставки ляльок-мотанок.

Ольга Шульга

Завідуюча Єрковецької сільської бібліотеки.