«Поліція в громаді – запорука порядку»
«Поліція в громаді – запорука порядку»
Спільний проект Громадської жіночої організації «Надія» та Дівичківської ОТГ.
Проект впроваджується за підтримки Інноваційного Фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проекту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізовується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд»
за фінансової підтримки уряду Канади.
Взаємодія поліції та громади полягає у тому, що поліція працює, враховуючи думку громади щодо проблем безпеки та громадського порядку на території громади – це постійна взаємодія поліції з населенням та місцевою владою заради спільного безпечного простору.
Разом з громадською організацією «Надія» , керівництвом громади, педагогічними працівниками та учнями шкіл, жителями сіл громади впроваджували проект, спрямований на покращення взаємодії поліції та громади. Робота велась у різних напрямках:
- Анкетування жителів громади;
- Інформаційні зустрічі з місцевим населенням ;
- Інформаційні зустрічі з учнями та вчителями шкіл, де було представлено модель взаємодії поліцейського та місцевого населення
- -видання інформаційного буклета.
Згідно з останніми результатами соціологічних опитувань на території Дівичківської громади, 50% місцевих мешканців найбільше побоюються крадіжок свого майна, 36 % опитуваних серед головних визначили такі проблеми, як можливість стати жертвою вуличного злочину,58 % слабке реагування дільничного поліцейського на повідомлення про правопорушення.
Взагалі взаємодія громадськості і поліції - дуже важлива, адже підтримка тісних зв'язків з населенням і громадськістю - одна з умов успішного виконання службових обов'язків дільничного інспектора поліції, який не може не опиратися у своїй роботі па підтримку громадян. Він просто не в змозі один підтримувати на дільниці обслуговування правопорядок, устигати бувати скрізь сам і робити все особисто. Особливо гостро це відчувається у сільській місцевості, де найчастіше всі служби органів внутрішніх справ представлені лише дільничним інспектором поліції. Від того, наскільки він уміло опирається на допомогу громадськості, багато у чому залежить його внесок в охорону громадського порядку та профілактику злочинів. Тому нам в громаді потрібен свій дільничний поліцейський, який буде працювати в нашій громаді, а також співпрацювати з учнями та педагогами в школах як шкільний офіцер поліції.
Якщо в громаді буде свій дільничний то підвищиться якість послуг, що надаються поліцією громадянам, ефективнішим буде попередження злочинності, розбудовуватиметься взаємна довіра між населенням і поліцією, забезпечуватиметься більша прозорість роботи поліції, посилюватиметься соціальна відповідальність.