Територіальні громади,держава,бізнес: прозорі інвестиційні моделі

Дата: 17.04.2019 11:02

12 квітня 2019 р. у Києві Держенергоефективності проводили головну подію року у сфері енергоефективності - 5-ий Форум енергоефективного партнерства "Територіальні громади, держава, бізнес: Прозорі інвестиційні моделі".

Дівичківська ОТГ підписала Меморандум про співпрацю і подальший розвиток заходів з Енергоефективності в нашій громаді і була повноправним учасником заходу.

Україна продовжує посилювати енергоефективність! Адже це необхідний елемент для формування економічно сильних, енергонезалежних та заможних громад.

Урядом запроваджено успішні державні механізми з енергоефективності як для домогосподарств, так і для бюджетних установ та громад, зокрема:

• За 4 роки дії програми «теплих» кредитів більше півмільйона українських сімей утеплилися та заощаджують до 70% на комунальних послугах;

• Вже понад 100 місцевих органів влади додатково співфінансують енергоефективні заходи в рамках «теплих кредитів»;

• Завдяки енергосервісу відкрито ринок утеплення понад 100 тис. бюджетних установ загальним обсягом понад 8 млрд доларів;

• ЕСКО-інвестори вже реалізують понад 300 енергосервісних контрактів  вартістю більше 300 млн грн для модернізації дитсадків, шкіл, лікарень та інших установ;

• ЕСКО-механізм дозволяє заощадити бюджетні кошти на впровадженні енергоефективних заходів та отримати економію 15-70% на витратах за енергоресурси;

• 206 громад впроваджують енергоменеджмент та економлять до 15% на комунальних послугах.

Досвід впровадження таких інструментів потрібно широко впроваджувати.

Тому цьогоріч Держенергоефективності запросили ОТГ, а також представників міністерств і відомств вивчити та впровадити сучасні фінансові механізми підвищення енергоефективності.

Агентство разом із експертами розкриє плани щодо стимулювання промислових підприємств до енергоефективності.

Ключові теми Форуму:

• Державна політика у сфері енергоефективності

• Енергоменеджмент - старт енергоефективності у громадах;

• Від класичного до поглибленого ЕСКО-партнерства - нові моделі технологій та співфінансування

• ЕСКО та енергоменеджмент на державних об'єктах: перші успіхи

• Енергоефективність у промисловості: джерела фінансування проектів.

Організатор: Держенергоефективності.

Співорганізатори:

Фонд ім. Фрідріха Еберта в Україні

Проект GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності»

Проект GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України»

Проект GIZ «Енергоефективність у громадах ІІ»

Проект GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях»

Проект ПРООН «Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО»

Проект UNIDO UKR ІЕЕ «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України»

Центр ресурсоефективного та чистого виробництва (в системі UNIDO)Фото без описуФото без описуФото без опису