День вишиванки!

Дата: 16.05.2019 14:41

Вишиванка  протягом  багатьох  століть  використовувалася українцями  в  повсякденному  гардеробі, але водночас  сприймалася як оберіг – символ здоров'я та краси. Вважалося, що орнамент вишиванки  захищає  від недобрих  поглядів, невдач  та хвороб. Новонародженим  дітям  першу  вишиванку  шили матері або бабусі, читаючи  молитви  за здоров'я малюка. Дівчата  шили вишиванки і до свого весілля – в якості  приданого. Відомо, що українські  чумаки, які  проводили  життя  в довгих  мандрах, довіряли  шиття  своєї  вишиванки  лише  одній  обраній  дівчині.

Сьогодні  вся країна  відзначає  одне з найсамобутніших  свят української  культури – День вишиванки.Традиційно, цього  дня всі охочі приходять на роботу  або навчання в українській  вишитій сорочці.
 Працівники  Дівичківської  сільської  ради  приєдналися  до святкування  Дня вишиванки.