Засідання Робочої групи з розробки Стратегії розвитку Дівичківської ОТГ

Дата: 23.07.2019 16:24

19 та 23 липня  2019 року відбулися засідання Робочої групи з розробки Стратегії розвитку Дівичківської громади.

Стратегія Дівичківської об’єднаної територіальної громади (далі Стратегія) – довгостроковий прогнозний і програмний документ її розвитку. Розроблялася Стратегія у відповідності із вимогами чинного законодавства, зокрема, Указу Президента України від 12.01.2015 № 05/2015 «Про стратегію сталого розвитку «Україна-2020», законів України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про державну регіональну політику», постанов Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 385 «Про затвердження державної стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року», від 11.11.2015 № 932 «Про затвердження Порядку розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації, а також проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації зазначених регіональних стратегій і планів заходів», «Методичних рекомендацій щодо формування і реалізації прогнозних та програмних документів соціально-економічного розвитку об'єднаної територіальної громади», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 30 березня 2016 року № 75, рішення Київської обласної ради від 04.12.2014 № 856-44-VI «Про Стратегію розвитку Київської області на період до 2020 року».

При розробці використовувалася також методологія, запропонована Проектом Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні».

Відповідно до зазначених документів Стратегія Дівичківської об’єднаної територіальної громади розроблена на період до 2025 року. Її реалізація здійснюється двома етапами шляхом розробки та виконання плану заходів із реалізації (ПЗР) на три (перший) та чотири (другий) роки.

Для створення Стратегії Дівичківської об’єднаної територіальної громади використовувався інтегрований підхід, який передбачає поєднання секторальної, просторової та управлінської складових.

Стратегія Дівичківської ОТГ визначає стратегічне бачення її розвитку, стратегічні та операційні цілі, індикатори (показники) їх досягнення, завдання для її сталого економічного і соціального розвитку. Вона ґрунтується на результатах SWOT-аналізу, проведеного робочою групою, та враховує залежності, виявлені під час складання SWOT-матриці.

Основні принципи розробки Стратегії:

- об'єктивність: використана інформація органів державної статистики,

інших центральних і місцевих органів виконавчої влади та реальні індикатори , яких реально можна досягти, виміряти і оцінити;

- обґрунтованість та доцільність: розроблена на основі чітко визначених цілей розвитку, завдань та проектів, що сприяють їх досягненню;

- відкритість та прозорість: всі мешканці громади та підприємці мали можливість безперешкодного доступу до засідань робочої групи на всіх етапах стратегування. Крім того, було проведено опитування шляхом анкетування цих  категорій та його результати враховані при визначенні стратегічних та операційних цілей;

- ефективність: визначення механізму досягнення цілей, виконання завдань, реалізації проектних ідей у встановлені терміни;

- сталого розвитку – забезпечення розвитку громади для задоволення потреб нинішнього покоління з урахуванням інтересів майбутніх поколінь.

Стратегія передбачає створення комфортних умов проживання, формування безпечного простору для життя та ведення бізнесу, стимулювання

громадянської та підприємницької активності, модернізацію інфраструктури, створення нових робочих місць.