Дівичківська територіальна громада
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Дата: 27.01.2020 13:18
Кількість переглядів: 427

Фото без опису

 

 

Днями  в Національному музеї історії України у Другій світовій війні презентували науково-документальне видання «Концтабір Аушвіц – український вимір: дослідження, документи, свідчення». Презентація стала ще одним жестом ушанування людей, знищених найбільшою з «фабрик смерті» періоду Другої світової війни – табірним комплексом Аушвіц-Біркенау.

Книжка побачила світ наприкінці 2019 р. – напередодні 75-ї річниці визволення його в’язнів.

Видання унікальне, адже окрім низки наукових статей містить скрупульозно складений фахівцями перелік людей. Тих, хто за будь-якими відомими документальними свідченнями народився чи жив на нинішній території України і став в’язнем Аушвіцу. В реєстраційних документах табору усі вони, за рідкісним винятком, значилися радянськими громадянами або росіянами. Серед великої кількості світлин, зібраних у даному виданні є фото Зеленої (Говорухи) Ольги Григорівни, жительки села Єрківці, в’язня концтабору Аушвіц, яка, на жаль, уже не з нами...

Її особистий номер 54205 свідчив про те, що вона була у складі перших ешелонів, приречених на смерть, і стала однією з останніх, хто дожив до такого довгоочікуваного визволення.

Презентацію книги «Концтабір Аушвіц – український вимір: дослідження, документи, свідчення»  відвідав краєзнавець, уродженець села Єрківці - Гич Михайло Миколайович.  Тож, до послуг користувачів сільської книгозбірні він передав презентоване видання, а також книгу «Київські адреси сповіщень про загибель: дослідження, документи, свідчення».

Дякуємо Михайлу Миколайовичу за поповнення інформаційного потенціалу бібліотеки.  Бажаємо натхнення та творчої наснаги.

 

Ольга Шульга, директор Публічної біліотеки с. Єрківці Дівичківської ОТГ« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора