«Крути – історія української нескореності»

Дата: 28.01.2020 16:52

«Крути – історія української нескореності» - виставка-роздум У Публічній бібліотеці с.Єрківці

«Нема любови понад ту, що окропила кров’ю Крути…»

В. Письменний

Наша історія вмита кров’ю і сльозами. Саме тому ми повинні її знати.

Понад 100 років тому відбулась одна з найтрагічніших подій в історії нашої країни.

29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути (за 18 км від м. Ніжина Чернігівської області) по лінії Москва – Бахмач – Київ відбувся нерівний бій сотні Юнацької школи ім. Б.Хмельницького з 4-х тисячним загоном більшовицької армії. У тому нерівному бою загинуло близько 300 юних бійців. Серед полеглих був і командир студентського куреня сотник Омельченко. Опір під Крутами на декілька днів стримав окупацію Києва більшовицькою армією.

19 березня 1918 року було вирішено урочисто переховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла вояків-студентів було перевезено до Києва, де відбулася громадська жалоба і поховання.

У Публічній бібліотеці с.Єрківці експонується виставка-роздум «Крути – історія української нескореності». До уваги користувачів  - історичні книги по даній темі та вірші, присвячені молодим героям. Адже їх боротьба за незалежність – дороговказ всім наступним поколінням.

Ольга Шульга, директор Публічної біліотеки

с. Єрківці Дівичківської ОТГ