Вшанування пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи в селі Стовп’яги

Дата: 26.04.2020 13:47

Цей дощ – як душ. Цей день такий ласкавий.

Сади цвітуть. В березах грає сік.

Це солов’їна опера, Ла Скала!

Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік…

Ліна Костенко

Сьогодні минає 34-та річниця від моменту страшної трагедії на Чорнобильській атомній електростанції. Аварія зробила безлюдною чарівну поліську землю, забрала тисячі життів, а ще в більшої кількості людей – здоров’я. Нашими односельцями є люди, які на собі перенесли жахи 26 квітня 1986 року. Щороку вони приходять до пам’ятного знаку, що встановлений серед беріз алеї, щоб вшанувати пам'ять тих, хто вже пішов у кращі світи. Лунають слова вдячності тим героям, які віддали своє життя у боротьбі з невидимим ворогом. Подвиг цих людей назавжди записано до трагічної і героїчної сторінки літопису історії України.

Нинішні реалії внесли свої корективи. Шкільний дзвінок не покликав напередодні на мітинг-реквієм дітвору. Сьогодні ми залишаємося вдома, і лише квітами вшановуємо пам'ять про ліквідаторів та наших односельців.

Від імені сільського голови Тимофія Девка, виконавчого комітету та депутатів сільської ради староста села Тетяна Тонконог та директор будинку культури Галина Рябчун поклали квіти та запалили лампадки.