Дівичківська територіальна громада
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Додаткова допомога для ФОПів та малозабезпечених родин: що варто знати

Дата: 04.05.2020 15:15
Кількість переглядів: 272

Фото без опису

 

На час карантину уряд посилив соціальні гарантії для громадян: знизилось податкове навантаження на ФОПів, пом’якшились умови надання субсидій, пенсіонери отримали доплати. А нещодавно Кабмін вирішив надати додаткову допомогу фізичним особам-підприємцям та безробітним, у яких є маленькі діти. Про обсяги виплат та процедуру отримання дізнався Центр громадського моніторингу та контролю.

Хто може отримати допомогу?

За інформацією Міністерства соціальної політики, фінансову підтримку від держави можуть отримати фізичні особи-підприємці, а також малозабезпечені сім’ї, які мають дітей до 10 років.

«Люди втрачають засоби для існування. Тому ми пропонуємо додаткові програми соціальної підтримки для сімей з дітьми в період карантину», – наголосила очільниця відомства Марина Лазебна.

Претендувати на доплати можуть ФОПи, які належать до першої і другої групи платників єдиного податку. При цьому у них не повинно бути заборгованості по сплаті Єдиного соціального внеску протягом року.

«Після погодження з бюджетним комітетом Верховної Ради, яке, я впевнений, обов’язково станеться, понад 300 тисяч родин фізичних осіб – підприємців зможуть отримати таку допомогу», – заявив президент Володимир Зеленський.

Щодо соцдопомоги безробітнім батькам, то попередньо вони повинні бути офіційно зареєстровані в Центрі зайнятості. Зараз це можна зробити онлайн, наприклад через застосунок «Дія». За урядовими підрахунками, допомогу на дітей можуть отримати близько 100 тисяч родин.

Зазначимо, що ця держпідтримка не призначається, якщо сім’ї вже отримують виплати за програмою «Муніципальна няня».

Скільки виплачуватимуть?

Відповідно до постанови Кабміну, додаткова підтримка надається на кожну дитину до 10 років у розмірі прожиткового мінімуму. Таким чином, ФОПам, які мають дитину до 6 років, держава виплачуватиме 1 779 грн, тим, хто має дитину від 6 до 10 років – 2 218 гривень.

Тим часом середньомісячна допомога для малозабезпеченої сім’ї із неповнолітніми дітьми становить від 2 800 до 3 020 гривень.

За даними Мінсоцполітики, виплати фінансуватимуться із Фонду боротьби з коронавірусом.

Як оформити допомогу?

Оформити соцдопомогу можна онлайн на сайті Міністерства соціальної політики. Для цього потрібно заповнити спеціальну форму на порталі e-services.msp.gov.ua за допомогою електронного цифрового підпису.

«Треба заповнити форму і додати певні документи. За три дні буде оброблена інформація управлінням соціального захисту і будуть перераховані кошти на картки підприємців», – пояснила Марина Лазебна.

Зокрема, до заяви потрібно додати копії паспорта та ІПН, а також свідоцтва про народження дитини.

Допомога виплачуватиметься на час карантину та впродовж одного місяця після його скасування. Тобто щонайменше у травні та червні, адже за попереднім рішенням уряду  карантин в Україні триватиме до 11 травня включно.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора