Депутати внесли в Верховну Раду проєкт закону щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг.

Дата: 30.06.2020 08:10

Заборгованість населення за спожиті житлово-комунальні послуги на 1 травня поточного року складає 63,1 мільярди гривень.

Про це повідомляє Державна служба статистики. Українці заборгували за такі комунальні послуги:

• постачання та розподіл природного газу – 25,6 мільярди гривень;
  • постачання та розподіл електричної енергії – 5,9 мільярди гривень;
  • централізоване опалення та гаряче водопостачання – 20,5 мільярди гривень
  • водопостачання та водовідведення – 5,3 мільярди гривень;
  • утримання будинків та прибудинкової території – 4,9 мільярди гривень;
  • вивезення побутових відходів – 0,97 мільярди гривень.

Нещодавно депутати внесли в Верховну Раду проєкт закону щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг.                                                                                   Автори нового законопроєкту взяли закон “Про виконавче провадження” і в частині, де йдеться про аліменти поставили через кому “заборгованість фізичної особи за житлово-комунальні послуги”. Таким чином прирівнявши санкції статті, які застосовуються до аліментників й до боржників.

У запропонованому депутатами законопроєкті передбачено посилення покарання для неплатників за комуналку. Тим, хто має заборгованість за комуналку хочуть заборонити:

• виїздити за кордон;
  • ходити на полювання;
  • керувати автомобілем;
  • користуватись зброєю вітчизняного виробництва тощо.

Водночас, автори документу пропонують, щоб після його ухвалення українці з 1 жовтня мали змогу підписувати договори реструктуризації. В Україні масове явище, коли люди не оплачують за опалення в зимовий період в повному обсязі (платять лише 50%), а потім влітку погашають заборгованість. Це прослідковується з даних Державної служби статистики. Натомість автори законопроєкту пропонують спрощену процедуру – без судового засідання карати неплатників.