"У пам`ять про голодний 33" - викладка літератури у бібліотеці села Дівички до Дня пам`яті жертв голодоморів
День пам’яті жертв голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні. Жалобна дата традиційно припадає на кінець листопада.
Цього року пам’ять загиблих від штучного голоду організованого радянською владою в XX столітті, Україна вшановує 28 листопада.
У ХХ столітті Українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Голодомор 1932-1933 років найбільше виділяється за масштабами найстрашнішої трагедії, що пережило за свою історію людство.
За різними даними, у 1932-1933 роках від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей.
У День пам’яті жертв голодоморів українців традиційно закликають вшанувати заморених голодом хвилиною мовчання або молитвою, відвідати поминальне богослужіння, згадуючи вбитих комуністичним тоталітарним режимом співвітчизників.
Традиційною скорботною акцією цього дня є "Запали свічку пам’яті". Долучитися до неї доволі просто – після загальнонаціональної хвилини мовчання достатньо запалити свічку на своєму вікні.
У бібліотеці села Дівички організовано книжкову викладку літератури «В пам`ять про голодний 33», де представлено літературу яка містить свідчення та спогади пов`язані з голодомором, документальні матеріали, дослідження.
Також особливої уваги заслуговує наукове видання «Національна книга пам`яті Київська область» та історично-документальне видання «Голодне розп`яття Переяславщини», де міститься мартиролог жителів села Дівички – жертв Голодомору. Загальна кількість померлих від голоду – 200 чоловік, з них поіменно встановлено 173 чоловік.
Підготувала завідувач бібліотеки села Дівички Сергієнко Н.О.