Указом Президента України орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) нагороджений старший сержант Блажченко Андрій Вікторович – житель с. Стовп’яги

Дата: 28.11.2023 11:00

Указом Президента України № 314 за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджений старший сержант Блажченко Андрій Вікторович (посмертно).

28 листопада 2023 року у Будинку культури с. Дівички, перед початком роботи чергової сесії Дівичківської сільської ради, відбулося вручення нагороди матері полеглого захисника Марині Блажченко. Орден вручив Андрій Загнойко, старший офіцер І відділення Бориспільського РТЦК та СП. Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблого захисника.

Андрій Блажченко народився 27 квітня 1981 року. Навчався у Стовп’язькій загальноосвітній школі. Після закінчення 11 класу служив строкову службу в місті Десна Чернігівської області. З 2014 року брав участь в антитерористичній операції на Сході України. Не міг залишитись осторонь і після повномасштабного вторгнення, вже 25 лютого 2022 року стояв у черзі біля військкомату. Андрій дуже любив свою країну, хотів захистити тих, хто не може захищатися сам.

Мав звання старший сержант, стрілець 2 стройової роти І стрілецького батальйону 27 механізованої бригади.

Загинув 19 квітня 2023 року, м. Вугледар Волноваського району Донецької області.