Від сьогоднішнього дня відраховуватиметься старт нашого членства у Євросоюзі: перша міжурядова конференція України та ЄС – уже сьогодні.

Дата: 25.06.2024 20:09

Сьогодні історичний день, коли ми переходимо до фактичних, реальних переговорів із Європейським Союзом щодо членства України. 28 лютого 2022 року, за кілька днів після початку повномасштабного вторгнення, ми підписали заявку на вступ.
Майже два роки тому, у червні 2022-го, ми здобули кандидатство, а в грудні минулого року отримали політичне рішення щодо переговорів.
Але саме від сьогоднішнього дня відраховуватиметься старт нашого членства у Євросоюзі: перша міжурядова конференція України та ЄС – уже сьогодні.
Дякую кожному й кожній, хто захищає Україну, нашу державу, наш народ. Дякую команді, яка робить усе, щоб ми стали частиною Європейського Союзу. Нас уже ніколи не збити зі шляху в об’єднану Європу, у наш спільний дім – усіх європейських націй. Дім, який має бути мирним!
____
Today is a historic day as we proceed to actual, real negotiations with the European Union on Ukraine's membership. On February 28, 2022, just a few days after the full-scale invasion began, we signed the application for membership.
Almost two years ago, in June 2022, we attained candidate status, and last December we secured a political decision on negotiations.
But it is from today that the start of our membership in the European Union will be marked – the first intergovernmental conference between Ukraine and the EU is taking place today.
I am grateful to everyone who defends Ukraine, our country and people. I am grateful to the team that is doing everything to make us part of the European Union. We will never be derailed from our path to a united Europe, to our common home of all European nations. A home that must be peaceful!
Photos: Pavlo Yurkin, Lionel Bonaventure.