Дівичківська територіальна громада
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІСТОРІЯ СТОВП’ЯЗЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ

СТОВП’ЯЗЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ  ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

Першу школу в селі було збудовано в 1903 році. Називалася вона церковнопарафіяльною і давала освіту за чотири класи . В приміщенні школи було дві класні кімнати та квартира для вчителя . Першим учителем був Драник . Він навчав читати , писати , рахувати. Священик Лисенко викладав Закон Божий .

У 1929 році було створено семирічну школу, але вона не могла  вмістити всіх учнів . Тому класи розміщувались ще й у хатах священика та шевця .

  1930 р. розпочато будівництво нової школи, завершено в 1936 році. У цьому році в новому приміщенні відбувся перший випуск семикласників. Директором призначили М.М.Слюзька, а вчителями працювали Н.С.Слюзько, Г.М.Слюзько, А. Марченко, Рева, М.В.Слюсар, С.Т.Швидкий.

За часів фашистської окупації села школу було закрито. В її приміщенні влаштували військовий шпиталь.

У 1943 р. школа відновила свою діяльність. У 50-70-х роках учнів було так багато, що навчання організовувалося у трьох приміщеннях. Крім того, діяла вечірня школа.  

Директорами школи у свій час були: Девко В.Ф., Тонконог В.С., Задорожній І.М., Самань І.П., Гордієнко П.Ф., Самійленко І.А., Кулик Є.К., Голікова В.М. З 2001 року директором школи працює Клименко А.М.

Серед учителів, які досягли вагомих результатів у навчанні та вихованні молоді селі, треба назвати Бову П.М., учасника Великої вітчизняної війни, який до 1960 року працював учителем праці та військової підготовки, а пізніше, до виходу на пенсію, - секретарем сільської ради, Адаменко М.І., Дубняк Є.М., Тулуб Л.А., Чорненьку Н.О., Бутника І.Ф. , Сердюк Г.Ф., Матяшевич Н.Є., сестер Марченко Є.Л. та Марченко Г.Л. , Роман Г.О., Минченко М.І., Приходько П.Д., Христича С.П., Скрягу Г.М. , Мельничук Т.В., Саворського Д.С. , який зробив перші спроби дослідження історії села.

У зв’язку з переселенням мешканців Полісся в 1993 р. розпочато будівництво нового приміщення, яке в 1995 р. прийняло перших вихованців. Директором новозбудованої школи, реорганізованої в середню,  став  Є.К. Кулик, який працював на цій посаді з 1981 по 1996 рік.  Після нього установу очолювала В.М. Голікова. Завучем у ці роки працювала Кириченко М.С.

У 2017 році загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів було реорганізовано у навчально-виховне об’єднання «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ». З березня 2018 року заклад має назву «Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти».

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора