Інструктивно - методична нарада для бібліотекарів

Дата: 10.09.2018 14:30

Шкільна бібліотека є обов'язковим структур­ним підрозділом закладу загальної освіти , тому всі стратегічні за­вдання, які належать вирішувати школі, транс­формуються у завдання та діяльність шкільної бібліотеки.

В умовах, коли інформація стає одним із про­відних ресурсів розвитку суспільства, активізується роль шкільної бібліотеки як інформаційного осе­редку освіти, головним призначенням якого є фор­мування інтелектуального потенціалу держави.

На сучасному етапі цивілізації інформація охоплює дедалі біль­ше галузей і стає однією з головних людських цінностей та основним ресурсом майбутнього. Інформаційна культура в науковій галузі ор­ганічно пов'язана з особливостями інтелектуального розвитку. Чим багатший внутрішній світ людини, тим більше можливостей форму­вання високої інформаційної культури. Суттєву роль у цьому процесі відіграє шкільна бібліотека.

10 вересня на базі Дівичківського НВО «ЗЗСО І-ІІІ ст. – ЗДО» відбулась інструктивно-методична нарада бібліотекарів:

«Перерозподіл та забезпечення учнів закладів освіти громади навчальною літературою відповідно до контингенту учнів у 2018/2019 навчальному році»

1.  Аналіз забезпечення підручниками учнів у 2018/2019 навчальному році.

2.Перерозподіл підручників між закладами освіти відповідно до контингенту учнів

3.Про переліки навчальної літератури, що має відповідний гриф Міністерства освіти і науки України, для використання у загальноосвітніх навчальних закладах у 2018/2019 навчальному році.

4.Підсумки проведення перерозподілу:

- оформлення актів на тимчасову передачу підручників

- оперативна передача підручників.

В ході наради було визначено ряд завдань на  2018/2019 навчальний  рік:

• продовжити роботу щодо формування інформаційно-навчального середовища закладів освіти,
  • сприяти використанню можливостей мережі Інтернет у освітньому процесі,
  • створити умови для більш широкого застосування електронних засобів навчального призначення,
  • продовжити комп’ютеризацію шкільних бібліотек та підключення їх до мережі Інтернет,
  •  удосконалювати систему підготовки та підвищення кваліфікації шкільних бібліотекарів у сфері впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у освітній  процесс,
  • забезпечити функціонування  системи Web-сайтів усіх освітніх закладів для опублікування кращих освітянських надбань, підтримки колективної та індивідуальної комунікації, забезпечення інформаційної інтеграції освітніх ресурсів,
  • створити куточки BookCrossing  та  забезпечити  їх  дієвість у  шкілах  громади.