У Єрковецькій сільській бібліотеці проведено майстер-клас з виготовлення ляльки Зернянки

Дата: 13.03.2019 08:31

В традиційному українському середовищі популярність ляльки велика. З давніх-давен їх виготовляли з різних матеріалів і глини, дерева, тканини, соломи серед ляльок оберегів вирізняються ляльки Зернянки. За народним повір’ям вони приносять у дім достаток, благополуччя, допомагають досягти успіхів у роботі.

Саме таку ляльку виготовляли читачі-діти у Єрковецькій сільській бібліотеці, а майстер-клас проводила молода майстриня, жителька села Рижова Аліна. До речі, виставка її робіт ляльок-мотанок експонується в місцевій книгозбірні і час від часу поповнюється новими виробами від автора.

Діти із задоволенням послухали бесіду про те, що приступати до виготовлення ляльки Зернянки потрібно добрим настроєм, зерно використовувати тільки ціле, заборонялося застосовувати крупи і пластівці. Раніше ці обереги починали робити восени і брали зерно із нового врожаю – пшеницю, гречку, просо тощо.

Маленькі господині залюбки вчилися народній майстерності, весело та змістовно провели час.

Ольга Шульга,

завідуюча Єрковецькою сільською бібліотекою