Дівичківська територіальна громада
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

«Свято зі сльозами на очах» по особливому відзначили у Єрковцях

Дата: 11.05.2019 13:52
Кількість переглядів: 511

Фото без опису

 

Цього року Україна відзначає 75-ту річницю визнання нацистських окупантів зі своєї території. Вшановуючи пам’ять Української молоді, яка постраждала внаслідок тяжкого демографічного терору, Державний архів Київської області започаткував історико-документальний і громадський проект «НепростOSTі листи».

Метою проекту є урочисте вручення копій листів остарбайтерів сьогоднішнім адресатам.

Єрковецька сільська бібліотека Дівичківської ОТГ залучилась за підтримки Дівичківської сільської ради, місцевого краєзнавця Гича Михайла Миколайовича в фондах ДАКО було віднайдено понад вісім десятків листів наших земляків-остарбайтерів.

9 травня в Єрковецькому будинку культури було вручення копій недоставлених листів остарбайтерів 1942-1943 рр віднайденим адресатам. Це була непроста пошукова робота, але ми впорались і більшість копій листів уже зберігаються у родинних архівах. Виступи дітей місцевої школи, вдало підібраний репертуар артистів-аматорів сільського будинку культури, цитати із листів остарбайтерів – все це створювало по-домашньому хвилюючу і затишну атмосферу свята «зі сльозами на очах». Також була представлена виставка «Предмети побуту, що були у вжитку в сім’ях остарбайтерів» організована сільською бібліотекою.

Але проект «НепростOSTі листи» ще не закінчився, пошуки продовжуються. Хто бажає допомогти або ознайомитися з проектом – звертайтеся у Єрковецьку сільську бібліотеку, де зберігаються всі копії архівних документів. 

 

Ольга Шульга,

завідуюча Єрковецькою сільською бібліотекою

Дівичківської ОТГ Київської області

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора