В Україні День пам`яті жертв політичних репресій.

Дата: 18.05.2020 14:52

Фото без описуФото без опису

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології. Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали масові репресії, які чинилися сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 1930-х роках. Приміром, в Україні в 1937–1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць і таборів.

У другій книзі "Реабілітовані історією. Київська область" міститься біографічна довідка на реабілітованих громадян області. Неоминула сумна доля і дівичан:

Бойко Хима Мусіївна, 1892 року народження, с. Дівички Переяслав-Хмельницького району, українка, неписьменна. Проживала у с. Єрківці Переяслав-Хмельницького району, домогосподарка. Трійкою при УНКВС по Київській області 16 вересня 1937 року засуджена до 10 років позбавлення волі. Реабілітована у 1989 році.

Видолоб Ісак Демидович, 1875 року народження, с. Дівички Переяслав-Хмельницького району, українець, малописьменний. Проживав у с. Дівички, тимчасово не працював. Трійкою при УНКВС по Київській області 16 вересня 1937 року засуджений до 10 років позбавлення волі. Реабілітований у 1989 році.

Івахно Євген Кіндратович, 1919 року народження, с. Дівички Переяслав-Хмельницького району, українець, освіта початкова. Діюча армія, червоноармієць. Військовим трибуналом 54 армії 12 липня 1942 року засуджений до 10 років позбавлення волі і поразки правах на 5 років. Реабілітований у 1992 році.

Карман Федір Якимович, 1878 року народження, с. Дівички Переяслав-Хмельницького району, українець, малописьменний. Проживав у с. Дівички, селянин-одноосібник. Київським обласним судом 19 січня 1930 року засуджений до 10 років позбавлення волі і поразкою в правах на 5 років. Реабілітований у 1993 році.

Карман Федот Федорович, 1899 року народження, с. Дівички Переяслав-Хмельницького району, українець, малописьменний. Поживав у с. Дівички, селянин-одноосібник. Київським обласним судом 19 січня 1930 року засуджений до 10 років позбавлення волі і поразкою в правах на 5 років. Реабілітований у 1993 році.

Погуда Гаврило Павлович, 1879 року народження, с. Дівички Переяслав-Хмельницького району, українець, освіта початкова. Проживав у с. Дівички, тимчасово не працював. Трійкою при УНКВС по Київській області 9 вересня 1937 року засуджений до 10 років позбавлення волі. Реабілітований у 1989 році.

Погуда Опанас Павлович 1889 року народження, с. Дівички Переяслав-Хмельницького району, українець, освіта початкова. Проживав у м. Переяслав-Хмельницький, колгоспник. Трійкою при УНКВС по Київській області 2 листопада 1937 року засуджений до 10 років позбавлення волі. Реабілітований у 1989 році.

Тарасенко Іван Макарович, 1865 року народження, с. Дівички Переяслав-Хмельницького району, українець, освіта середня. Проживав у с. Недра Баришівського району, священник. Трійкою при УНКВС по Київській області 22 грудня 1937 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 22 грудня 1937 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1989 році.

Федорченко Одарка Іванівна, 1892 року народження, с. Дівички Переяслав-Хмельницького району, українка, малописьменна. Проживала у с. Веселинівка Баришівського району, домогосподарка. Особливою Нарадою при Колегії ДПУ УСРР 3 березня 1930 року засуджена до 3 років позбавлення волі. Реабілітована у 1989 році.

Хобта Сава Андрійович, 1904 року народження, с. Дівички Переяслав-Хмельницького району, українець, освіта початкова. Проживав у с. Дівички, тимчасово не працював. Трійкою при УНКВС по Київській області 23 вересня 1937 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 8 жовтня 1937 року. Реабілітований у 1989 році.