A A A K K K
для людей із порушенням зору
Дівичківська територіальна громада
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьогодні Чистий четвер. Історія та традиції Великого або Страсного Четверга.

Дата: 29.04.2021 10:27
Кількість переглядів: 694

Чистий четвер, який ще називають Великим або Страсним, – один з найважливіших днів Страсного тижня перед Великоднем. Чистий Четвер відзначають щорічно за три дні до Пасхи. У 2021 році він випадає на 29 квітня.

ІСТОРІЯ І ЗНАЧЕННЯ ЧИСТОГО ЧЕТВЕРГА

Саме у четвер Ісус Христос встановив Таїнство Євхаристії на Таємній Вечері, а також був заарештований первосвящениками та засланий у темницю. Тож з Чистого четверга і до самого Великодня в храмах згадують земні страждання Христа перед його розп'яттям. У церкві відбувається читання дванадцяти Страсних Євангелій, де йдеться про страждання Ісуса перед стратою.

У цей день для кожного віруючого дуже важливо залишити свої тривоги і гріховні помисли, щоб зустріти свято з чистою душею.

ЩО ВАРТО ЗРОБИТИ

За традицією, зранку у Чистий четвер потрібно зануритись в озеро, річку чи іншу водойму. Прийнято вважати, що саме в цей день вода володіє особливими властивостями, спроможними очистити та оздоровити дух і тіло. У міських умовах, де важко знайти підходящу водойму, цей обряд можна замінити ранковим прийняттям душу.

Також у Чистий четвер прийнято підготовлювати оселю до свята – зайнятись генеральним прибиранням. Тож у цей день варто навести порядок у своєму домі, зайнятися пранням та іншими домашніми справами. За давнім повір’ям ті, хто у Чистий четвер не прибере у своєму будинку, ризикує провести весь наступний рік в сумі і сварках.

ЧОГО НЕ МОЖНА РОБИТИ

Оскільки у Чистий четвер прийнято наводити порядок у своїй оселі, то категорично заборонено смітити у хаті і розкидати речі, інакше буде багато сварок. Також не варто лінуватись виконувати домашні справи та шкодувати за викинутими речами. Ще з Чистого четверга до Страсної п'ятниці не варто залишати брудний посуд і замочену, але не випрану білизну.

Існує також повір'я, що брудну воду після прибирання не варто виливати в межах будинку. Тоді негативна енергетика, яка може накопичитися за довгий час, може негативно вплинути на подальше життя вашої родини. Тому краще вилийте її в місцях, де нічого не росте, наприклад, на камені або на дорогу.

Лише після прибирання оселі християни можуть зайнятися приготуванням святкових великодніх страв, які їсти в цей день суворо заборонено. Тож до наведення порядку забороняється випікати паски, розмальовувати писанки і готувати інші святкові страви.

Також у Чистий четвер не можна позичати гроші і виносити з дому цінні речі. В цей день не можна сваритись та ображати людей. А тим, хто постить, в четвер не можна їсти м'ясо, яйця та молочні продукти.

ПРИКМЕТИ НА ЧИСТИЙ ЧЕТВЕР

  • Не можна позичати і віддавати з дому будь-які речі – можна віддати свій достаток і спокій;
  • Якщо перерахувати всі гроші в будинку три рази – сім'я буде в достатку в цьому році;
  • Хороша сонячна погода в Чистий четвер віщує, що залишок весни буде теплим. Якщо день дощовий – до самого літа буде дощити;
  • Якщо в цей день підібрати гроші з землі – щастя вони не принесуть;
  • У воду, якою миють підлоги, кладуть монети, щоб в будинку водилися гроші.

     Та все ж пам’ятайте – чиста оселя – це не чисті помисли і душа. Тому, священнослужителі рекомендують перш за все очистити свої помисли від негативу, а душу від гріховних задумів!

      З прийдешнім Великоднем!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора