Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам з 1 квітня 2021 року

Дата: 19.05.2021 14:08

На виконання доручення Міністерства соціальної політики України та  Пенсійного фонду України  щодо питань інформування пенсіонерів стосовно термінів перерахунку у 2021 році пенсії відповідно до абзацу 5 частини четвертої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі-Закон) відділ обслуговування громадян №13 (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомляє.

Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах.  Тобто  перерахунок проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу, або менше 24 місяців страхового стажу, але після призначення (попереднього перерахунку) пройшло не менше 2-х років.  Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія та страхового стажу , або тільки стажу, якщо по заробітній платі перерахунок не вигідний.

Згідно із Законом України від 19.09.2019 № 115-IX “Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб”, який набрав чинності 01.01.2021, звітність про нарахування єдиного внеску в розмірах, визначених відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, подається у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) щокварталу (замість щомісяця) до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки та порядку, встановлені Податковим кодексом України, а саме 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу, тобто до 10 травня 2021 року.

Отже, оскільки станом на 1 квітня 2021 року даних про набутий страховий стаж за перший квартал поточного року в Реєстрі немає, тому автоматичний перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам буде проведено в червні 2021, після надходження відомостей про сплату єдиного внеску за цей період, без додаткового звернення пенсіонерів. Розмір пенсії буде переглянуто з 1 квітня цього року та проведено відповідну доплату.

Працюючі пенсіонери , у яких станом на 01.04.2021 не виконуються вищезазначені умови щодо страхового стажу, після набуття права на такий перерахунок можуть не чекати наступного автоматичного перерахунку та особисто звернутися з відповідною заявою до органів Фонду.