У ДІВИЧКІВСЬКІЙ ГРОМАДІ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ В УКРАЇНІ

Дата: 28.11.2022 08:26

Голодомор – це жахлива сторінка історії нашого народу, на якій чорними літерами записані мільйони загиблих душ. Ще й до сьогодні спогад про страшний голод в Україні – незагоєна рана, невичерпаний біль, непрощений злочин.

Цього року вшанування пам'яті жертв голодоморів відбувалося під час повномасштабної війни Росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам'ять всіх жертв.

Протягом тижня, що передував сумній даті, у закладах освіти громади проводились уроки-реквієми, години пам’яті, виставки документів, фотоматеріалів, присвячених трагічним сторінкам Голодомору в історії українського народу.

Долучились до вшанування пам'яті жертв Голодомору і бібліотечні заклади громади. Зокрема вКовалинській бібліотеці-філії до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-33 р. оформлена виставка «Великий голод - вічний гріх», де кожен бажаючий може ознайомитися з літературою про Голодомор: документи, свідчення очевидців, а також тематичні видання «Голодна весна»І.Кирій, «Жнива скорботи» Р.Конквест, «Національна книга пам'яті жертв Голодомору»(Київська область), «Голодне розп'яття Переяславщини», де опублікована інформація про страшні злочини проти українського народу.

У Стовп'язькомубудинку культурипроведено майстер-клас для дітей зі створення квітки Незабудьки,як символу Голодомору. Знак квітки Незабудьки, як символа пам'яті жертв Голодомору, розроблений у 1986 році учителями цілоденної школи св.Софії в Миссиссаґа в Канаді.

26 листопада 2022 року у населених пунктах Дівичківської територіальної громади відбулися заходи-реквіємиу рамках відзначення 90-ої річниці геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933 років.Вшанували пам’ять закатованих тоталітарним режимом українців секретар Дівичківської сільської ради Наталія Мацьовка,керівник апарату Бориспільської районної державної адміністрації Валерій Перчук, старости старостинських округів Михайло Гич, Сергій Андрієвський, Наталія Єфіменко, шкільна молодь, ветерани, активні мешканці громади.Усі присутні долучилися до хвилини мовчання та Загальнонаціональної акції «Запали свічку».