A A A K K K
для людей із порушенням зору
Дівичківська територіальна громада
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Не зривайте первоцвіти ! Бережи первоцвіти !

Дата: 06.03.2023 11:17
Кількість переглядів: 276

З першим подихом весни, коли сонячні промені ледве прогрівають землю, з’являються перші весняні квіти - первоцвіти: підсніжник білосніжний (звичайний), цибуля ведмежа (черемша), сон лучний та інші червонокнижні рослини, які зростають переважно на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду.

Утриматися, щоб не зірвати першу квіткувесни, важко - спокуса до весняної краси, але існує інша причина - нажива! 

Слід розуміти, що під час збору ранньоквітучих червонокнижних рослин наноситься нищівна шкода природі – рослина втрачає можливість утворити насіння та дати новее покоління. Також повне знищення рослини відбувається, якщо її вирвати з цибулиною.

Таким чином, з метою недопущення порушення вимог природоохоронного законодавства в частині незаконного збору, заготівлі та торгівлі рідкісними та зникаючими ранньоквітучими рослинами і первоцвітами, закликаємо усіх громадян бути свідомими, берегти природу і не знищувати ранньоквітучі об’єкти рослинного світу.

Нагадаємо! Відповідно до статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення на порушників порядку придбання, збуту або ж розповсюдження об’єктів рослинного світу чекатиме штраф у розмірі від 510 до 1700 гривень з подальшою конфіскацією рослин. Якщо ж об’єктом порушення стануть рослини, які перебували в межах територій природно-заповідного фонду, або занесені до Червоної книги України, розмір штрафних санкцій значно зросте і становитиме від 1700 до 3655 гривень.

Зауважуємо, що задля білосніжної квітки у воєнний час йти до лісу небезпечно! Будьте свідомими, бережіть себе і природу!

Багатьох також турбує питання: «Чи можна продавати первоцвіти (занесені до Червоної книги України), які вирощені в домашніхумовах?».

Продавати червонокнижні рослини в Україні - заборонено, незалежно від того, вирощені вони в домашніх умовах чи добуті з природних умов.

Тому, якщо ви маєте первоцвіти, занесені до Червоної книги України, кращез берегти їх для власного задоволення та насолоди, або ж взяти участь у программах збереження та розмноження таких рослин у спеціалізованих установах.

Довідково: Первоцвіти – це екологічна группа рослин, яка нараховує близько 500 видів. Більша частина первоцвітів занесена до Червоної книги України та підлягає суворій охороні: їх заборонено зривати, викопувати чи в інший спосіб використовувати частини цих рослин.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора