Всеукраїнська економічна платформа „Зроблено в Україні”

Дата: 20.03.2024 11:06

Згідно з Указом Президента України Володимира Зеленського №31/2024 від 26.01.2024  започатковано роботу Всеукраїнської економічної платформи „Зроблено в Україні”. Головною метою створення даної платформи є підтримувати українське, виробляти українське, купувати українське. Всеукраїнська економічна платформа „Зроблено в Україні” діє на базі pulse.gov.ua. Платформу створено для постійної комунікації та координації взаємодії державних органів, представників релокованих підприємств, великого, середнього, малого українського бізнесу, громадських об’єднань підприємців, іноземних інвесторів, політичних діячів, вчених, експертів. Таким чином, економічна платформа „Зроблено в Україні” є майданчиком для діалогу виробників товарів та уряду України.

В умовах війни надзвичайно важливою є повна підтримка військового фронту, що можна забезпечити через стимулювання попиту на українські товари та послуги. Важливим аспектом є те, що громадяни України зможуть отримати компенсацію частини оплати товарів і послуг, вироблених в Україні, у межах державної програми кешбеку „Купуй українське”. Президент України Володимир Зеленський повідомив: „За купівлю певних типів зроблених в Україні товарів і послуг громадяни України зможуть отримати повернення частини коштів на спеціальну картку”. Передбачається, що близько 40% коштів при купівлі українського повертатиметься назад до бюджету у вигляді податків, а ці гроші йдуть на фінансування різних державних програм, зокрема і потреб армії.  Крім того, підтримка українського – це підтримка повернення українців на Батьківщину, які вимушено залишили Україну, оскільки виробники створюють нові робочі місця та сприяють розвитку інфраструктури.