Дівичківська територіальна громада
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Як отримати компенсацію фактичнихвитрат за облаштуванняробочихмісцьпрацевлаштованихосіб з інвалідністю?

Дата: 27.06.2024 11:03
Кількість переглядів: 27

Фото без опису

 1. За яких умов надаються компенсації роботодавцям фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю?

- Працевлаштування роботодавцем особи з інвалідністю І або ІІ групи інвалідності, яка є застрахованою особою (тобто, такий працівник повинен мати на дату працевлаштування набутий раніше страховий стаж) та облаштування для неї робочого місця

 

 1. Який мінімальний та максимальний розмір компенсації?

- Граничний (максимальний) розмір компенсації не може перевищувати: 

 • для осіб з інвалідністю І групи - 15 мін ЗП (встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається таке рішення), становить наразі до 106,5 тис грн

 • для осіб з інвалідністю ІІ групи - 10 мін ЗП, становить наразі до 71 тис грн

компенсація виплачується у розмірі фактичних витрат роботодавця, але не вище граничного розміру компенсації, встановленої законодавчим актом  

Будь-які вимоги до мінімального розміру компенсації не встановлено 

 1. Чи залежить розмір компенсації від групи інвалідності?

 • - для осіб з інвалідністю І групи - 15 мін ЗП (встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається таке рішення), становить наразі 106,5 тис грн

 • для осіб з інвалідністю ІІ групи - 10 мін ЗП, становить наразі 71 тис грн

 1. Які документи потрібно подати для отримання компенсації?

- заява про надання компенсації.

До заяви додаються:

 • копія наказу (розпорядження) про прийняття на роботу працівника або примірник трудового договору. У разі відсутності зазначених документів роботодавець надає  відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру соціального страхування (отримати витяг може працівник особисто або через законного представника на сайті Пенсійного фону України : https://portal.pfu.gov.ua/, або на вебпорталі державних послуг Дія https://diia.gov.ua/services/vityag-z-reyestru-zastrahovanih-osib) …

 • засвідчену ним копію документа, що підтверджує придбання роботодавцем допоміжного засобу (допоміжних засобів) для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю (договір, рахунок-фактура (рахунок, квитанція, накладна тощо);

 • відомості про господарську діяльність, а також про всю незначну державну допомогу, отриману роботодавцем протягом останніх трьох років, її форму та мету.

****Під час дії воєнного стану компенсації, допомоги, інші виплати суб’єктам господарювання, передбачені Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» надаються без урахування обмежень, що встановлені Законом України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» (підстава: частина друга розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 2622).

 1. До якого центру зайнятості роботодавець подає документи на компенсацію до регіонального чи районного (за місцем провадження)?

- документи подаються до центру зайнятості за місцем провадження господарської діяльності роботодавця. Місце здійснення/провадження господарської діяльності - це місце, де роботодавець фактично здійснює свою діяльність, і яке відповідно може відрізнятися від місця реєстрації такого роботодавця. Зазвичай, місце провадження господарської діяльності роботодавця визначається на підставі відомостей з реєстру платників податків (при реєстрації в органах ДПС роботодавець вказує фактичне місце провадження господарської діяльності) 

 

 1. Чи є терміни, які має особа з інвалідністю відпрацювати на облаштованому робочому місці? Та чи є обов’язковим працевлаштування на дане робоче місце іншої особи з інвалідністю?

 

 • застереження відсутні

 

 1. Особа отримала мікрогрант. За умовами договору прийняла на роботу найманого працівника з числа осіб з інвалідністю. Чи може даний роботодавець претендувати на компенсацію за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю?

 

 • - обмеження відсутні

 1. Чи може благодійний фонд у якого є наймана праця отримати компенсацію на облаштування  робочих місць для осіб з інвалідністю  згідно постанови 893?

- Дія цього Порядку поширюється на роботодавців, які починаючи з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 р. № 893 “Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністюпрацевлаштували особу з інвалідністю I або II групи, яка є застрахованою особою (далі - особа з інвалідністю).  Термінроботодавецьвживається у значенні, наведеному в Податковому кодексі України (ПКУ).                                                                                      

   У разі відповідності положень статутних документів БФ положенням ПКУ в частині визначення суб’єкта господарювання як роботодавця та його відповідності іншим критеріям надання такої компенсації, заявнику може бути надана компенсація за облаштування РМ для працівника з інвалідністю

 

 1. Чи можуть бути доопрацьовані документи для отримання компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю?

Так, можуть.

Відповідно до пункту 9 Порядку, у разі подання неповного пакета документів філія обласного центру зайнятості повідомляє про це роботодавця. Після доповнення або доопрацювання таких документів роботодавець має право повторно звернутися до філії обласного центру зайнятості протягом п’яти робочих днів з дня отримання вказаного повідомлення.

У разі повторного подання роботодавцем документів, після їх доповнення або доопрацювання, рішення про надання або відмову в наданні компенсації приймається обласним центром зайнятості протягом п’яти робочих днів з дня повторного подання роботодавцем документів.

 

      Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів.

      Контакти тут: https://www.dcz.gov.ua/regioncz/contact?filter=UA-32

      Консультуємо онлайн через телеграм-канал підтримки: https://t.me/fnLlSCkuIls1ZjVi.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора